Για τρίτη (και μισή για την ακρίβεια) συνεχόμενη φορά η ορκωμοσία της δημοτικής αρχής του Δήμου Τήλου που έχω την τιμή να εκπροσωπώ, αναφέρει η δήμαρχος Μαρία Καμμά-Αλειφέρη.
Είχαμε την τιμή και την χαρά να έχουμε κοντά μας και να μας ευλογήσει ο Μητροπολίτης Νουβίας και παντός Σουδάν, κ.κ.Σάββας και τον ευχαριστούμε θερμά για την τιμή που μας έκανε!
Με την παρουσία αγαπημένων συμπατριωτών και φίλων η σημερινή ημέρα μας δίνει δύναμη, μας γεμίζει αισιοδοξία και κουράγιο να εργαστούμε με όλες μας τις δυνάμεις για ένα ελπιδοφόρο και βιώσιμο αύριο.
Για μια Τήλο με μονόδρομο την Πορεία στο Μέλλον!
Καλής μας ξανά, νέα αρχή!
Ιδιαίτερη χαρά μας έδωσε επίσης η παρουσία του ιερέα της Μαλώνας Ρόδου, πάτερ Παύλου, της καλής φίλης και διευθύντριας της ΕΕΤΑΑ Γεωργία Γκόνου καθώς και του προέδρου του Περιφερειακό φυτώριο Νοτίου Αιγαίου Μιχάλη Λουλούς.