Σήμερα, Πέμπτη 11 Ιανουαρίου, στις 19.30 θα πραγματοποιηθεί έκτακτο συμβούλιο για τα σχολεία μετά το περιστατικό με τα καλοριφέρ στο 6ο Γυμνάσιο.
Μετά από το σοβαρό περιστατικό με τα καλοριφέρ στο 6ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας, η νέα δημοτική αρχή αντέδρασε άμεσα και με τη διαδικασία του κατεπείγοντος, συγκάλεσε έκτακτη συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου σήμερα, στις 19.30, με θέμα:
«Συζήτηση – ενημέρωση για την κατάσταση των σχολείων της πόλης μας ενόψει της επικείμενης κακοκαιρίας».
Να θυμίσουμε, πως χθες, Τετάρτη 10 Ιανουαρίου, τρία καλοριφέρ έσκασαν στο 6ο Γυμνάσιο με αποτέλεσμα το σχολείο να κλείσει μετά από απόφαση του δημάρχου Παναγιώτη Μανούρη.
Αμέσως μετά, συνεργείο βρέθηκε στον χώρο για να επιδιορθώσει το πρόβλημα, ενώ έλεγχοι πραγματοποιούνται και σε άλλα σχολεία ώστε να υπάρξει μια σαφής και λεπτομερής εικόνα για την κατάσταση και την ασφάλεια των σχολείων.