Θέματα που αφορούν στα αθλητικά δρώμενα στους Δήμους του Βορείου Τομέα, συζητήθηκαν την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024, στο γραφείο της αντιπεριφερειάρχη Λουκίας Κεφαλογιάννη.
Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της συνεργασίας της Περιφέρειας Αττικής με τους Δήμους και σε αυτήν συμμετείχαν επίσης η αντιπεριφερειάρχης Αθλητισμού και Ολυμπιακού ιδεώδους, Βασιλική Μιλλούση, καθώς και ο πρόεδρος της Επιτροπής Αθλητισμού της Περιφέρειας Αττικής, Μιχάλης Ζαμπίδης.
Στη συνάντηση παρευρέθησαν οι αντιδήμαρχοι των Δήμων του Βορείου Τομέα.
Τον Δήμο Λυκόβρυσης – Πεύκης εκπροσώπησε ο αντιδήμαρχος Αθλητισμού, Κώστας Σωτηρίου, ο οποίος παρουσίασε το πλάνο και το όραμα της νέας δημοτικής Αρχής και του δημάρχου της πόλης, Μάριου Ψυχάλη.
Η συζήτηση ήταν ιδιαίτερα εποικοδομητική και σε θερμό κλίμα συνεργασίας και συμφωνήθηκε να επαναλαμβάνεται σε τακτά χρονικά διαστήματα με σκοπό την ανάπτυξη του αθλητισμού και την επίλυση των προβλημάτων.