Μια σημαντική προσωπική επιτυχία για τον δήμαρχο Ωρωπού, Γιώργο Γιασημάκη που αντικατοπτρίζει και στο δήμο Ωρωπού, είναι η εκλογή του στο νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής. Ο κ. Γιασημάκης συμμετείχε στο ψηφοδέλτιο του νυν προέδρου Γιώργου Μαρκόπουλου και κατάφερε να αποσπάσει την εμπιστοσύνη των συναδέλφων του δημάρχων και δημοτικών συμβούλων που συμμετείχαν στην εκλογική διαδικασία.
Σε δήλωση του ο κ. Γιασημάκης αναφέρει:
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους Δημάρχους, τους Δημοτικούς Συμβούλους της Αττικής και στον Πρόεδρο Γιώργο Μαρκόπουλο που στις πρόσφατες εκλογές με εξέλεξαν ως μέλος της διοίκησης της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής (ΠΕΔΑ) και έτσι για πρώτη φορά ο Δήμος Ωρωπού θα συμμετέχει στο Διοικητικό Συμβούλιο !
Με συναίσθηση της ευθύνης και με απόλυτο σεβασμό στην αξία και την σημασία αυτής της θέσης, θα δώσω καθημερινό αγώνα με όλες μου τις δυνάμεις, προκειμένου να λυθούν και να προωθηθούν προβλήματα που απασχολούν τις περιοχές μας!
Μαζί με τους συναδέλφους αυτοδιοικητικούς θα αγωνιστούμε για ένα καλύτερο αύριο για τους πολίτες και την Αττική μας και είμαι βέβαιος πως θα τα καταφέρουμε!