Εκλέχθηκε σήμερα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Αναπτυξιακού Συνδέσμου Σαρωνικού Λαυρεωτικής και για πρώτη φορά, μετά από πολλά χρόνια λειτουργίας, αναδείχθηκε Πρόεδρος από το Δήμο Σαρωνικού.
Ο συνδημότης μας, κύριος Μπουκουβάλας Ηλίας, θα υπηρετεί εφεξής ως Πρόεδρος τον Αναπτυξιακό Σύνδεσμο και οι Ακριβή Καρούμπαλη-Καραμάνη, Κώστας Γκίκας, Αθανάσιος Μακροδημητρης και Φλεβάρης Παναγιώτης θα είναι μέλη του διοικητικού συμβουλίου, ευελπιστώντας να χαράξουν μια νέα εποχή για το Σύνδεσμο.
Σαρωνικός και Λαυρεωτική, δύο όμοροι Δήμοι με κοινά ζητήματα και προκλήσεις, με βασικό τους στόχο την καλή συνεργασία και ενότητα, ξεκινούν από σήμερα μια νέα πορεία για τη διαφύλαξη και περαιτέρω ανάπτυξη των περιοχών μας.
Ευχόμαστε από καρδιάς καλή και δημιουργική θητεία στον κ. Μπουκουβάλα, καθώς και σε όλα τα μέλη του Δ.Σ.!