Συνεχίζεται με αμείωτο ρυθμό η επέκταση του δικτύου των μωβ κάδων από την East West Greece σε συνεργασία με τους δήμους της χώρας και την ενεργή συμβολή των δημοτών, στα πλαίσια να ενισχυθεί το περιβαλλοντικό αποτύπωμα.
Πλέον θα βρείτε τους μωβ κάδους σε 20 διαφορετικά σημεία στον Δήμο Στυλίδας.
Όπως αναφέρει εκπρόσωπος της εταιρίας, με αυτόν τον τρόπο οι κάτοικοι του Δήμου Στυλίδας μπορούν να ενισχύσουν την προσπάθειά μας, δίνοντας στα ρούχα τους μια νέα ζωή, κάνοντας το πρώτο βήμα προς την αλλαγή…για το περιβάλλον…για όλους μας.
Δήμος Στυλίδας: Μόνο μαζί μπορούμε να πετύχουμε μια πιο βιώσιμη και καθαρή πόλη.
Ο Δήμος μας εγκαθιστά μωβ κάδους στο κέντρο της πόλης της Στυλίδας, αλλά και στις Δημοτικές μας κοινότητες για τη συλλογή ενδυμάτων και υποδημάτων προκειμένου να προωθήσει την ανακύκλωση και τη βιώσιμη διαχείριση των ανακυκλώσιμων υλικών.
Οι μωβ κάδοι τοποθετηθήκαν σε κεντρικά σημεία, όπου οι πολίτες μπορούν να απορρίπτουν παλιά ενδύματα και υποδήματα που δεν χρειάζονται πλέον. Τα είδη που συλλέγονται θα διαχωρίζονται και θα ανακυκλώνονται με σκοπό τη μείωση των απορριμμάτων και την προστασία του περιβάλλοντος.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2024/04/421082274_10233171768658293_9078564204976928000_n.jpg)
Καλούμε όλους τους πολίτες να συμμετάσχουν σε αυτήν την πρωτοβουλία και να συνεισφέρουν στη μείωση των απορριμμάτων με την εναπόθεση των παλαιών ενδυμάτων και υποδημάτων τους, στους μωβ κάδους. Μόνο μαζί μπορούμε να πετύχουμε μια πιο βιώσιμη και καθαρή πόλη.
Η συνεργασία και η υποστήριξη όλων μας σε αυτήν την προσπάθεια είναι η φροντίδα για ένα καλύτερο περιβάλλον. Όλοι μαζί μπορούμε να φροντίσουμε για το μέλλον των επόμενων γενεών.
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2024/04/434641428_10233171768178281_6850911944196364506_n.jpg)
![](http://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2024/04/420176948_10233171767698269_7560260746670870898_n.jpg)