Νέο υπερσύγχρονο ασθενοφόρο για πρώτη φορά αποκτά η ακριτική Τήλος, με χρηματόδότηση της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου.
Καλωσορίζουμε για πρώτη φορά στο νησί μας ένα νέο υπερσύγχρονο ασθενοφόρο, το οποίο έρχεται να αυξήσει τις παροχές υγείας προς τους πολίτες αλλά και τους επισκέπτες της Τήλου, προσδίδοντας μεγαλύτερη ασφάλεια στην καθημερινότητά τους. Ένα ακόμα σημαντικό βήμα για την αναβάθμιση της υγειονομικής κάλυψης στο νησί μας. Με τον εξοπλισμό τελευταίας τεχνολογίας και τις βελτιωμένες δυνατότητες που προσφέρει, θα μπορούμε να ανταποκριθούμε άμεσα και αποτελεσματικά σε κάθε επείγουσα ανάγκη.
Το νέο μας ασθενοφόρο αποκτήθηκε μέσω ΕΣΠΑ με την Χρηατοδότηση της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου που για άλλη μια φορά στέκεται δίπλα μας και μεριμνεί για τους κατοίκους.
Το ασθενοφόρο πληροί όλες τις προδιαγραφές του ΕΚΑΒ και κόστισε 72.000 ευρώ.
Ευχόμαστε να είναι όσο πιο αχρείαστο γίνεται για όλους μας!