Ο Δήμαρχος της Νέας Ιωνίας Παναγιώτης Μανούρης επιλέχθηκε από την ΚΕΔΕ ως μέλος της επιτροπής Ενέργειας και Περιβάλλοντος.
Ο κ. Μανούρης απέστειλε ευχαριστήρια επιστολή πως την ΚΕΔΕ στην οποία αναφέρει:
Με μεγάλη χαρά ενημερώθηκα μέσω της επιστολής σας με Αριθμ. Πρωτ:2239/03/06/2024 ότι με την απόφαση υπ΄αριθμ. 138/15-5-2024 του Διοικητικού Συμβουλίου της ΚΕΔΕ ορίζομαι μέλος της Επιτροπής
Ενέργειας και Περιβάλλοντος.
Σας Ευχαριστώ θερμά. Είμαι βέβαιος ότι μαζί με τους συναδέλφους μου θα έχουμε μια αγαστή συνεργασία προς όφελος της Τοπικής αυτοδιοίκησης. Θα δουλέψουμε από κοινού με σκοπό την
εξεύρεση λύσεων ώστε να αντιμετωπίσουμε τα κρίσιμα θέματα των Δήμων και τα προβλήματα των τοπικών κοινωνιών.
Το έργο της επιτροπής Ενέργειας και Περιβάλλοντος ειδικά την περίοδο της κλιματικής κρίσης που διανύουμε είναι κομβικής σημασίας.
Το γεγονός ότι απαρτίζεται από ανθρώπους που έχουν την γνώση και την αυτόδιοικητική εμπειρία στα ζητήματα που αφορούν την ενέργεια και το περιβάλλον είναι η καλύτερη αρχή για την επιτυχημένη πορεία και δράση της επιτροπής μας.