Υπογράφηκε από το δήμαρχο Αργιθέας Ανδρέα Στεργίου η σύμβαση για τις ΕΠΤΑ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ και ξεκινάει η κατασκευή της πρώτης από τα Βραγκιανά, το αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα! Ακολουθεί η τοποθέτηση παιδικών χαρών σε Αργύρι, Καταφύλλι, Αργιθέα, Καλή Κώμη, Βλάσι και Πετρίλο!
Σε απόλυτη συνεργασία με το Δασαρχείο Μουζακίου, με τη συνδρομή του ΔΕΔΔΗΕ Καρδίτσας και με την παρουσία του Προέδρου και κατοίκων του Λεοντίτου, ολοκληρώθηκε η διαδικασία κοπής ξερών κλώνων του ιστορικού πλατάνου από εξειδικευμένο συνεργείο (σχετική αναλυτική ανάρτηση έχει δημοσιεύσει ο Αντιδήμαρχος Μπάμπης Πούλιος, ο οποίος ήταν επίσης παρών). Ας ελπίσουμε ο πλάτανος να αντέξει για πολλούς αιώνες ακόμα….
“Έπεσαν” τα πρώτα τσιμέντα στον οικισμό “Κριτσάρι” από τη χρηματοδότηση που έχουμε εξασφαλίσει προ καιρού για έργα αγροτικής οδοποιίας από το ΥπΑΑΤ.
Η Λίμνη Στεφανιάδας ξανά στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος μέσω της παρουσίας της μοναδικής Κατερίνας Σολδάτου στην ΕΡΤ!👇👇👇
https://www.ertnews.gr/…/katerina-soldatou-i…/...
Το Σαββάτο 13/7 σας περιμένουμε στο Πετρίλο για το Κύπελλο Ποδηλασίας! Οι προετοιμασίες των αθλητών ήδη βρίσκονται σε εξέλιξη!
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ!!!