Ο Δήμος Ηλιούπολης ενημερώνει ότι τις τελευταίες ημέρες κυκλοφορούν ανυπόστατα δημοσιεύματα στον ηλεκτρονικό τύπο, σύμφωνα με τα οποία, ο Δήμος εμφανίζεται να παραχωρεί δημοτικό χώρο, για τη διεξαγωγή πανηγυριού από Σύλλογο στα Πολυκλαδικά Ηλιούπολης.
Ενημερώνουμε τους δημότες και κατοίκους της πόλης ότι ουδέποτε έχει εγκριθεί η διεξαγωγή πανηγυριού στα “Πολυκλαδικά” , ούτε εκδόθηκε ποτέ κάποια σχετική απόφαση.
Οποιαδήποτε αφίσα εκδήλωσης κυκλοφορεί στο διαδίκτυο σχετικά με εκδήλωση στις 21 Ιουλίου 2024 στον χώρο των Πολυκλαδικών, αποτελεί προϊόν παραπληροφόρησης και ο Δήμος Ηλιούπολης επιφυλάσσεται για κάθε νόμιμη ενέργεια απέναντι σε οποιαδήποτε αναπαραγωγή της σχετικής αφίσας που κυκλοφορεί παράνομα, χωρίς προηγούμενη έγκριση ή επίσημη διαδικασία.