Από την ΔΕΥΑΠ ανακοινώνεται ότι ολοκληρώθηκαν οι χημικοί και μικροβιολογικοί έλεγχοι στο νερό που τροφοδοτεί την περιοχή της Θέας.
Με βάση τα αποτελέσματα των ελέγχων, τηρούνται όλες οι παράμετροι που θέτει η κείμενη νομοθεσία για το νερό ανθρώπινης κατανάλωσης και αυτό θεωρείται κατάλληλο για πόση και κάθε χρήση.
![](http://otavoice.gr/wp-content/uploads/2024/07/ΜΑΙΖΩΝΟΣ.jpg)
ΔΕΥΑΠ: Μετατόπιση δικτύου ύδρευσης στο κέντρο
Από την ΔΕΥΑΠ ανακοινώνεται ότι αύριο Πέμπτη 1 η και μεθαύριο Παρασκευή 2 Αυγούστου, από τις 9 π.μ έως τη 1 μ.μ., στα πλαίσια συνέχισης του έργου: «Ανάπλαση Κάτω Πόλης», το οποίο εκτελείται
και επιβλέπεται από τις Τεχνικές Υπηρεσίες του Δήμου Πατρέων και περιλαμβάνει την πεζοδρόμηση της οδού Μαιζώνος, θα υπάρξουν διακοπές υδροδότησης, λόγω μετατόπισης δικτύου ύδρευσης.
Συγκεκριμένα, αύριο Πέμπτη: Στο τετράγωνο που περικλείεται από την οδό Αράτου – Αριστερό τμήμα Μαιζώνος – Αγίου Νικολάου – Κορίνθου, λόγω εργασιών μετατόπισης του δικτύου ύδρευσης.
Μεθαύριο Παρασκευή: Στο τετράγωνο που περικλείεται από την οδό Αράτου – δεξιό τμήμα Μαιζώνος – Αγίου Νικολάου – Ρήγα Φεραίου.
Από την αρμόδια Υπηρεσία, καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για την αντιμετώπιση του προβλήματος με την υδροδότηση στην περιοχή.
Η ΔΕΥΑΠ ζητά την κατανόηση των συμπολιτών.