Στο κλειστό γυμναστήριο Ασπροπύργου «Γεώργιος Θ. Τσόκας» οι προπονήσεις της Εθνικής μπάσκετ αθλητών με αμαξίδιο εν όψει Ευρωπαϊκού.
Ιωάννης Ηλίας: «Θαυμάζουμε το σθένος σας και ευχόμαστε καλή επιτυχία»
Ο Δήμος Ασπροπύργου ανταποκρίθηκε στο αίτημα της Ομοσπονδίας Σωματείων Ελλάδος Καλαθοσφαίρισης με Αμαξίδιο (ΟΣΕΚΑ) και με ιδιαίτερη χαρά φιλοξενεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ασπροπύργου «Γεώργιος Θ. Τσόκας» το τελικό στάδιο του προπονητικού προγράμματος της Εθνικής Ομάδας Μπάσκετ, καλαθοσφαιριστών με Αμαξίδιο εν όψει της συμμετοχή της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας, που θα διεξαχθεί στο Σεράγεβο από την Κυριακή 28 Ιουλίου έως και την Κυριακή 4 Αυγούστου.
Την αποστολή της Εθνικής επισκέφθηκε και ο Δήμαρχος κ. Ιωάννης Ηλίας, ο οποίος παρακολούθησε προπόνηση του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος.
Ο κ. Ηλίας καλωσόρισε τα μέλη της αποστολής της Εθνικής στο κλειστό γυμναστήριο Ασπροπύργου, συνεχάρη τους αθλητές για το ψυχικό σθένος που τους διακρίνει και τους ευχήθηκε καλή επιτυχία στην ευρωπαϊκή διοργάνωση. Υπογράμμισε ότι ο Δήμος Ασπροπύργου στηρίζει τον Αθλητισμό και βρίσκεται διαρκώς στο πλευρό αθλητών, Ατόμων με αναπηρία, ενισχύοντας και ενθαρρύνοντας τις προσπάθειές τους.
Τα μέλη της Εθνικής από την πλευρά τους ευχαρίστησαν θερμά τον Δήμαρχο Ασπροπύργου για την ευγενική παραχώρηση του κλειστού Γυμναστηρίου, το οποίο όπως τόνισαν πληροί όλες τις προδιαγραφές για την άρτια προετοιμασία τους.