“Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε και πάλι το νησί μας, για αυτή τη γιορτή της θάλασσας, τη γιορτή του φωτός, τη γιορτή της ειρήνης. Τιμή μας και χαρά μας να σας έχουμε όλους εδώ στο πρώτο πιστοποιημένο νησί μηδενικών αποβλήτων στον κόσμο. Ελάτε να γίνουμε μια μεγάλη παρέα και να γιορτάσουμε απόψε. Καλή συνέχεια, καλό αέρα στα πανιά σας”
Αυτά δήλωσε η Δήμαρχος Τήλου Μαρία Καμμά κατά τη χθεσινή απονομή των επάθλων των αγώνων ιστιοπλοΐας Ρόδος Cup 2024. Από τους διοργανωτές της απονεμήθηκε μια πλακέτα, όπως και στην Αντιδήμαρχο Άννα Καμμά, στον πολιτιστικό σύλλογο “ΝΕΑ ΟΜΟΝΟΙΑ” και στο Γιάννη Ρωμαίο για την πολύτιμη βοήθειά τους.
Εμείς με τη σειρά μας τους κάναμε δώρο ένα πέτρινο αγαλματίδιο νάνο ελέφαντα και διάφορα άλλα συμβολικά δωράκια από την έκθεση Νάνων Ελεφάντων “ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ”.
Στη συνέχεια ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί από τα παιδιά μας και στο τέλος παρασύραμε και τους επισκέπτες μας στο χορό, κάτι το οποίο ευχαριστήθηκαν ιδιαίτερα. Η βραδιά έκλεισε με την απονομή των επάθλων των διαγωνιζομένων.
ΚΑΛΟΥΣ ΑΝΕΜΟΥΣ!!!