Ακολουθεί το μήνυμα του Δημάρχου Ι.Π. Μεσολογγίου για την επέτειο του Πολυτεχνείου:
«47 χρόνια μετά, η εξέγερση του Πολυτεχνείου παραμένει ένα ισχυρό σύμβολο αφοσίωσης των Ελλήνων στην Δημοκρατία. Στο πολίτευμα που αντλεί τη δυναμική του μέσα από την ίδια την κοινωνία με τρόπο αδιαπραγμάτευτο και προσηλωμένο στις Αρχές και τα Ιδεώδη που εκπροσωπεί. Η Επέτειος του ’73 είναι και θα παραμείνει χαραγμένη στη μνήμη όλων, ως «φόρος τιμής» σε μια γενιά που κράτησε με βαρύ κόστος στα χέρια της την ίδια την Ελλάδα στην κρίσιμη στιγμή της. Απέδειξε περίτρανα για μια ακόμη φορά, πως η ενότητα είναι η πλέον δημιουργική δύναμη για το λαό μας».
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Για πρώτη φορά με τηλεδιάσκεψη το Δημοτικό Συμβούλιο Ι.Π. Μεσολογγίου
Δήμος Μεσολογγίου: Σχολεία των Οινιαδών επισκέφθηκαν ο Κ. Λύρος με την Μ. Γούργαρη
Στον Δήμο Ι.Π. Μεσολογγίου ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Πατρών