Δέκα σημαντικές παρεμβάσεις για την επόμενη μέρα στην Περιφερειακή Ενότητα Ηλείας παρουσίασε σήμερα Παρασκευή 19 Απριλίου 2019 σε συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε στον Πύργο ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας και επικεφαλής του συνδυασμού «Δυτική Ελλάδα- Δικαίωμα στην Πρόοδο» Απόστολος Κατσιφάρας.
«Είμαστε έτοιμοι και καλά προετοιμασμένοι για ν’ απαντήσουμε στις προκλήσεις του αύριο, με εγγύηση και παρακαταθήκη το έργο μας», επεσήμανε ο κ. Κατσιφάρας.
Η συνέντευξη Τύπου φιλοξενήθηκε στο εκλογικό κέντρο του συνδυασμού -που λειτουργεί ήδη στη συμβολή των οδών 28 ης Οκτωβρίου αρ. 1 και Σάκη Καράγιωργα- παρουσία υποψηφίων περιφερειακών συμβούλων από την Περιφερειακή Ενότητα Ηλείας.
Κατά την έναρξη της συνέντευξης, κ. Κατσιφάρας παρουσίασε στους δημοσιογράφους της Ηλείας τον Εκπρόσωπο Τύπου του συνδυασμού Άρη Γκατζόγια, «έναν νέο επιστήμονα, με γνωστή και διακριτή πολιτική ταυτότητα και αναφορά» τόνισε χαρακτηριστικά.