OTA VOICE
Ειδήσεις Πολιτική Ροή Ειδήσεων Γενική

Κυπελλούχος Ισπανίας η Ρεάλ Μαδρίτης

Ο Ροντρίγκο «χτύπησε» δύο φορές, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 2-1 την Οσασούνα τα ξημερώματα της Κυριακής και κατάκτησε τον 20ό τίτλο της στο Copa del Rey και πρώτο από το 2014.

Ο Βραζιλιάνος άσος σκόραρε το πρώτο γκολ μόλις στο 2ο λεπτό ύστερα από μια έξοχη ατομική ενέργεια του συμπατριώτη του, Βινίσιους, αλλά ο Λούκας Τόρο ισοφάρισε 13 λεπτά μετά την ανάπαυλα (58΄) με ένα συρτό σουτ από την άκρη της περιοχής του πέναλτι.

Ο Ροντρίγκο, ωστόσο, είχε την πρώτη αλλά και την τελευταία λέξη στο 70ο λεπτό, όταν διαμόρφωσε το τελικό σκορ μετά από σουτ του Τόνι Κρόος που αποκρούστηκε από έναν αμυντικό.