Μηχανοκίνητη πορεία στους δρόμους των Γρεβενών πραγματοποίησαν το πρωί της Πέμπτης οι αγρότες του νομού με τρακτέρ και αγροτικά μηχανήματα. Η πορεία ξεκίνησε από το διοικητήριο της Περιφερειακής Ενότητας με κατεύθυνση τον νότιο κόμβο της Εγνατίας Οδού, στην περιοχή Πατώματα και συνεχίστηκε μέσα από την Εγνατία Οδό μέχρι τον ανατολικό κόμβο της πόλης.
Οι αγρότες των Γρεβενών παρέταξαν τα τρακτέρ και τα αγροτικά τους μηχανήματα στον κόμβο Μυρσίνας κατά μήκος του δρόμου για το στήσιμο μπλόκου.
Στο πλευρό τους βρέθηκαν αυτοαπασχολούμενοι επαγγελματίες, έμποροι και βιοτέχνες, καθώς και εκπρόσωποι σωματείων και φορέων. Στη συγκέντρωση στο διοικητήριο της Περιφερειακής Ενότητας έγιναν ομιλίες, όπου μεταξύ άλλων μίλησαν εκπρόσωποι εκ μέρους του Συνδικάτου Οικοδόμων Γρεβενών και του Νομαρχιακού Τμήματος Γρεβενών της ΑΔΕΔΥ, εκφράζοντας την αλληλεγγύη και τη συμπαράσταση στον δίκαιο αγώνα και τα αιτήματα επιβίωσής τους.