Ντεμαράζ εκπλήξεων στο κλειστό του Αιγάλεω το βράδυ της Μεγάλης Τετάρτης!
Η φοβερή και τρομερή ομάδα του “Σίτι” που κάνει πρωταθλητισμό στη Γ’ Εθνική και ετοιμάζεται να ανέβει στη Β’ λύγισε από την ΦΕΑ της Α’ ΕΣΚΑ (78-88) στο κλειστό του Αιγάλεω.
Έτσι η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας κατέκτησε έτσι το Κύπελλο της ΕΣΚΑ, ωστόσο οι παίκτες της δεν είχαν την ευκαιρία να σηκώσουν το τρόπαιο καθώς οπαδός των γηπεδούχων μπήκε στο γήπεδο και το έκλεψε! Στην κυριολεξία! Το κλειστό γέμισε καπνό πριν ολοκληρωθεί η αναμέτρηση και λίγοι κατάλαβαν τι πραγματικά συνέβη.
Δείτε στο 1:48:01 του video τον οπαδό να μπαίνει στο παρκέ, να πλησιάζει το τρόπαιο και στη συνέχεια να τρέχει μαζί με αυτό προς την έξοδο που βρίσκεται ακριβώς απέναντι από την κύρια είσοδο του γηπέδου: