Την σημαντικότητα του ρόλου της ενημέρωσης στο χώρο της τοπικής αυτοδιοίκησης επεσήμανε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Νίκος Παππάς επισκεπτόμενος το stand του OTAVOICE στην 85η Διεθνής Έκθεση Θεσσαλονίκης.
Ο κ. Παππάς, απαντώντας στον συνεργάτη μας Βασίλη Περδικίδη, τόνισε πως τα μέσα ενημέρωσης που ασχολούνται με θέματα τοπικής αυτοδιοίκησης , όπως το OTAVOICE.GR, έχουν κρίσιμο ρόλο ώστε να ενημερωθεί ο κόσμος της αυτοδιοίκησης και η κοινωνία των πολιτών για τις μεγάλες δυνατότητες που υπάρχουν σε σχέση με το Ταμείο Ανάκαμψης, οι οποίες δεν πρέπει να πάνε χαμένες. Τα λεφτά του Ταμείου Ανάκαμψης τα προορίζουν για τους λίγους και τους φίλους τους , είπε χαρακτηριστικά.
Για την 85η ΔΕΘ επεσήμανε πως είναι αισθητό το αποτύπωμα του κορονοιού και της περιορισμένης επισκεψιμότητας. Υπάρχει όμως η δυνατότητα και η ελπίδα, η έκθεση να ανακάμψει.
Δείτε τη συνέντευξη του Νίκου Παππά, στον Βασίλη Περδικίδη