“Με μεγάλη μας χαρά χαιρετίζουμε την πρωτοβουλία του Θανάση Μπέλτσου να δημιουργήσει ένα ενημερωτικό site για την Τοπική Αυτοδιοίκηση. Οι γνώσεις, οι συντονιστικές ικανότητες και η δημιουργικότητα του Θανάση, αλλά κυρίως η εργατικότητα και το πάθος που τον διακρίνει σε ό,τι καταπιάνεται αποτελούν εχέγγυα της επιτυχημένης πορείας που είμαι πεπεισμένος ότι θα έχει το otavoice. Η Τοπική Αυτοδιοίκηση χρειάζεται υπεύθυνα, έγκυρα και αντικειμενικά μέσα ενημέρωσης για να καταγράφουν την αλήθεια, να προβάλουν κάθε αξιόλογη προσπάθεια και να στηλιτεύουν τα «κακώς κείμενα», ακολουθώντας πάντα τη δημοσιογραφική δεοντολογία. Εκ μέρους του Δήμου Σύρου – Ερμούπολης ευχόμαστε στον Θανάση Μπέλτσο και τους συνεργάτες του καλή επιτυχία και καλή δύναμη στο νέο τους ξεκίνημα”.
επόμενο άρθρο